GRL Teknoloji Tic. Ltd. Şti. | Teknolojide Çözüm Ortağınız.

 • Adres
  Halil Rıfat Paşa Mh Perpa Tc. Mrk.
  A Blok Kat 9 No 1147
  Şişli / İstanbul
 • Çalışma Saatlerimiz
  Haftaiçi - Sat: 09.00 to 18.30
 • E-Posta
  info@grlteknoloji.com

 

 

Sunucu Rafınızdaki ve Muhafazanızdaki Karışık Kablolardan Kurtulun

 

Soğutma ile birlikte, kabloların yönetimi, sunucu odalarındaki ve veri merkezlerindeki ağ kurulumcuları ve BT teknisyenlerinin karşılaştığı başlıca zorluklardan biridir. Üstünkörü bir internet araması bile, ağ kablolarının karmakarışık spagetti gibi görünen sayısız veri merkezi kablolamasına neden olacaktır. Izlenmesi gereken yol bu değildir.

 

Sunucu kabinlerinin kurulumu ve kurulumu sırasında raf kablo düzenini yönetmek, yanlış şeyi çıkarmak veya karışık kablolarda gezinmeye gerek kalmadan bakımı genişletmek yeniden yapılandırmanın ve tekrar kablo döşemenin kolay olmasını sağlayacaktır. Dikey / yatay kablo yöneticileri ve kablo kanalları kablolarınızı sabitlemenin, paketlemenin ve yönlendirmenin en iyi yoludur. Ayrıca, tüm ağ kabloları için fiber optikler dahil olmak üzere sahip oldugumuz çeşitli patch panellerimizi gözden geçirdiğinizden emin olun.

En popüler modelimiz olan Düz Yama Kablo Yönetim Sistemi, yama kablosu yönetimine yenilik getiren kusursuz bir sistemdir ve piyasadaki diğer herhangi bir üründen daha fazla yama kablosu depolanmasını sağlar.

 

 

Raf Kablosu Yönetiminin 5 Farklı Türü

 

Kablo yönetimi çok önemlidir - aksi takdirde bu iş icinde olmazdık! Kabloların düzgün bir şekilde düzenlenmesi, sunucu odaları ve veri merkezleri ile çalışma yaparken karşılaşılan en büyük zorluklardan birisidir. Kabloları rastgele etrafa fırlatmak, sizin icin bir baş ağrısına dönüşecektir ayrıca tellerin zarar görmesine ve başka tehlikelere açık olacaktır.

 

Yapacağınız en iyi şey, kablolarınızı en başından itibaren düzgün bir şekilde ayarladığınızdan emin olmaktır! Kurulum oncesi ve kurulum sırasında her şeyi düzgün bir şekilde nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız, daha sonradan yapmanız gereken her şey bu oranda kolaylaşacaktır. CableOrganizer.com, hayatınızı kolaylaştırmak için beş farklı kablo yönetim uygulamasına ve araçlarına sahiptir! Aşağıda her biri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

 

Yatay Kablo Yönetimi

 

Yatay kablo yöneticileri koaksiyel, fiber, bakır kablo, patch kablolar ve diğer ihtiyaçlarınız için idealdir. Kablolar ve bunları kullandığınız her şey, zararlara karşı korunması gereken, işleri organize eden yatırımlardır. Çok fazla karmaşık kabloyla çalışırken aşırıya kaçmanız gerekebilir. Yatay kablo yöneticilerimizin çeşitliliği kullanisliligi , uygulamalarınıza zarar vermeden temiz ve güvenli bir şekilde kalmalarını sağlar.

 

 

Dikey Kablo Yönetimi

 

Dikey düzenleyiciler, adından da anlaşılacağı gibi, istikameti dışında yatay kategoriye benzerler. Rafları ve muhafazaları düzenli ve yerinde tutmak için idealdirler. Buna ek olarak, kabloların hava akışını hiçbir zaman tehlikeye atmadığından ve her şeyin düzgün ve güvenli bir şekilde yerinde tutulmasından emin olacak şekilde tutarlar. Ayrıca dikey yöneticiler herşeyi konsolide ederek extra alan sağlarlar.

 

 

Kablo Kanalı Sistemleri

 

Kablo kanalları, kabloları bir yerden baska bir yere, genellikle tavan veya zemine düzgün bir şekilde konumlandirmanizi sağlar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, büyük bir hava akışı sağlayan güçlü bir koruma seviyesi sunan sepetlere benzer sistemlerden farklı tipte kablo kanalı sistemleri bulunmaktadır. İhtiyacınız olan tipte, büyük ölçüde, kablolarınızı nereye yerleştirmek istediğinize - zemine, tavana ya da belki de endüstriyel bir ortamda bulunuyorsanız tavandan bile askıya alınacak yere bağlıdır.

 

Yama Panelleri

 

Datacom ve telekom ağları icin kullanılacak olan patch paneller birden farklı kurulumda gelir. Yama paneli temel olarak farklı kombinasyonlarda kabloları bir dizi elektrik soketi ile bağlamanıza izin veren bir paneldir. Ayni şekilde icine konulan seyleri organize eder ve içerde tutar, bu sayede kablolar ve teller bir yere takılmazlar.

 

Fiber Optik Yama Panelleri

 

Sıradan yama panelleri gibi ihtiyacınız olan uygulamalar için kablolarınızı organize etmenizi saglar , ancak bu tip paneller özellikle fiber optik kablolara yöneliktir. Farklı markalarda çeşitlerimiz veri merkezinizden veya sunucu odalarından maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlar.