GRL Teknoloji Tic. Ltd. Şti. | Teknolojide Çözüm Ortağınız.

 • Adres
  Halil Rıfat Paşa Mh Perpa Tc. Mrk.
  A Blok Kat 9 No 1147
  Şişli / İstanbul
 • Çalışma Saatlerimiz
  Haftaiçi - Sat: 09.00 to 18.30
 • E-Posta
  info@grlteknoloji.com

 

 

Çevresel Raf Öğelerinizi Organize, Düzenli  ve Güvende Tutun

 

Ağ kurulumunda, yalnızca rafa monte edilen bileşenlerden çok daha fazla şey var. Monitörler, yedekleme birimleri, modemler, yönlendiriciler ve bunun gibi bir çok ek unsur icin kasanızda güvenli bir depolama alanı gerekebilir bu yüzden raf veya çekmece ihtiyacınıza uygun bir çözüm olur.

 

Kayar raflar, ihtiyacınız oldugunda raflara rahatça ulaşmanızı saglarken ayni zamanda eşyalarınızı yanınıza almanızı saglar. Kilitlenen kutular ve çekmeceler sallanabilen öğeler için ekstra güvenlik sağlar. Klavye rafı, iş istasyonunuzu direkt olarak raf yada dolabınıza entegre etmenize olanak tanır, bu sayede bir sunucu odasında yada veri ortamında onemli bir unsur olan yerden tasarruf etmenizi sağlar.

 

Özel kurulum ihtiyaçlarınızı karşılamak için geniş bilgisayar rafı seçeneklerine ve bundan daha fazlasına sahibiz. Dayanıklı ve saglam raflarımızın hepsine bakabilirsiniz. Ayrıca ek aksesuarlar çevre birimlerinizi düzenlemenize ve alan kullanımınızı en ideal seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

 

 

"U" veya Raf Ünitesi(Birimi) nedir?

 

Raf birimi veya ünitesini kısaca tanımlamak gerekirse; bir sunucunun yüksekliğini, 19 inçlik bir rafa veya 23 inçlik bir rafa takılı ağ benzeri başka bir aygıtın yüksekliğini tanımlayan bir ölçü birimi diyebiliriz. Bir raf ünitesi 44,45 mm (veya 1,75 inç ) yüksekliğindedir.

 

Bir raf ünitesi(birimi) genellikle "1U" olarak adlandırılır; ayni şekilde, 2 raf birimi “2U" dur diyebiliriz. Bir raf tipi ekipmanın büyüklüğünü tanımlarken "U" cinsinden bir sayı kullanılır. Bir raf ünitesi de bazı durumlarda "1RU" diye tanımlanır. 

 

Profesyonel ses ve video cihazları yaygın olarak raf montaj seçenekleriyle beraber gelir ve aynı ölçüm özelliklerini kullanır.

 

Yarım raflı üniteler genel olarak belirli oranda RU'ya uyan birimleri tanımlar , ancak rafın yalnızca yarısı kadar bir genişlik (9,5 inç / 241 mm) kaplarlar. Örnek vermek gerekirse, bir "4U yarı raf" DVCAM destesi 4U boşluk (4 × 1,75 inç) yükseklik × 9,5 inç genişliğindedir diyebiliriz. Teorik olarak, iki yarı raflı olanlar 4U boşluğunu kaplarlar.

 

Tesadüf olarak, bir raf birimi eskiden kullanılan bir Rus uzunluk birimi olan bir vershok 'a eşittir. 1U, 2U, 4U gibidir.

 

"Raf Ünitesi" veya "U", Elektronik Endüstriler İttifakı veya daha yaygın kullanımı olan "EIA" standart bir ölçüm birimidir. Bu terim, bir çok çeşitte ticari, endüstriyel ve askeri pazarda kullanımı yaygınlaşan rafa monteli ürünlerin çoğalması nedeniyle son zamanlarda çok daha yaygın hale gelmiştir. Bir "Raf Birimi", 1.75“ (inch) yüksekliğine eşittir. Bir raf muhafazasının dahili kullanılabilir alanını hesap etmek için, sadece Raf Ünitelerinin toplam miktarını 1.75” inch ile çarparak bulabilirsiniz. Örnek olarak, 44U raf muhafazasında 77 "dahili kullanılabilir alan hesabi (44 x 1.75) seklinde olacaktır.

 

Stealth üreticileri standart bir EIA boyutunda bir raf muhafazasına sığacak şekilde tasarlanmış bilgisayarları ve çevre birimleri üretmektedir. Stealth'in Rackmount PC'leri, LCD Monitörleri ve klavyeleri çeşitli boyut ve konfigürasyonda üretilmektedir. Alandan tasarruf sağlayan seri raf ürünleri, toplam yükseklikleri 1U (1,75 ") ve 2U (3,5") olacak sekilde üretilmiştir. Raf alanı bir uzmanlık olduğundan, bu ince ürünler son kullanıcı için önemli oranda maliyetten tasarruf edilmesini sağlar. Standart raf tipi ürünler 1U, 2U, 4U, 5U ve 6U konfigürasyonlarında bulunabilir.