GRL Teknoloji Tic. Ltd. Şti. | Teknolojide Çözüm Ortağınız.

 • Adres
  Halil Rıfat Paşa Mh Perpa Tc. Mrk.
  A Blok Kat 9 No 1147
  Şişli / İstanbul
 • Çalışma Saatlerimiz
  Haftaiçi - Sat: 09.00 to 18.30
 • E-Posta
  info@grlteknoloji.com


 

Güvenlikten ödün vermeden Yerden Tasarrufu En Üst Düzeye Çıkarın

 

Ağ donanımlarının , sunucu raflarının , dolapların ve diğer donanımların kurulumu yapılırken alan onemli bir unsur haline gelebilir. Ancak, her yapılan uygulamada tam boyda döşeme dolabı veya açık bir çerçeve rafı bile gerekmez.

 

Duvara Montaj Rafları ve Tavan Dolapları , ses ve görüntü ekipmanlarınız ağ bileşenleriniz ve diğer donanımlarınız için erişilebilirlik ve güvenlik sağlarken zemin alanındaki yer tasarrufunda yardımcı olabilir. Tavan kutuları zemin alanlarınızda gözükmez, bileşenleri ve donanımı güvenli olarak uzak tutar, böylece konferans salonunuz yada sunum alanlarınız ağzına kadar dolu dolaplardan arınmış olur.

 

Açık duvar montaj rafları ve duvara montaj muhafazaları tam ölcüde bir dolap gerektirmeyen küçük uygulamalar için mükemmeldir ayrıca bazı modellerinde 25U'ya varan kullanılabilir raf alanı vardır. Menteseli duvara montajlı sunucu rafları, bakım veya modifikasyon için parcalara ve bilesenlere daha kolay erişim sağlar.

 

 

Duvara Montaj Rafları ve Tavan Dolapları Konusunda Karara Varmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

 

Kablolama, ekipmanları güvenli şekilde saklama ve kurma söz konusu olduğunda, çoğu kisi genelde zeminden başka bir şey düşünmez. Ancak, cableorganizer.com’un duvar montaj rafları ve tavan dolapları sayesinde yer sorunundan kurtulabilirsiniz. Hangi türde bir organizasyon sistemine yatırım yapacağınıza karar vermeden önce aşağıdaki gibi önemli bir kaç şeyi değerlendirmek gereklidir.

 

 

Duvara Montaj Rafı yada Tavan Dolabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Tavan dolapları ve duvara montaj rafları işlevleri ve dış görünüşleri bakımından büyük ölçüde farklılıklar gösterirler.Bu yüzden satın almadan önce araştırma yapmak çok önemlidir. Hangi kararı alırsanız alın, ağınız için bir sisteme sahip olmak işleri düzenli ve güvenli tutacağından paradan ve zamandan tasarruf etmenizi saglayacaktır. Bu kabloların hasar görmesini önlemeye yardımcı olur ve ilaveten yanlış yerleştirilmiş kablolar veya kalabalık ve karmaşık bir alan yüzünden olusan dolaşmaları ve düşmeleri önler.

 

Aşağıda kablo yönetim sistemi için alışveriş yapan müşterilerimize sorduğumuz en iyi şeyleri bulabilirsiniz. 

 

Kablolarım ve Ağım için ne kadarlık bir alana ihtiyacım var?

Satın aldığınız birime gelene kadar ne kadarlık bir kablolamanın gerekeceğini göz önünde bulundurmak önemlidir, çünkü yapmak isteyeceğiniz son şey, evinize veya ofisinize gitttikten sonra yeterli alana sahip olmadığınızın farkına varmaktır. Sahip olduğunuz mevcut ağı ve gelecekte alacağınız tüm eklemeleri iyice düşünün. Bu sayede sistemi satın aldıktan birkaç ay sonra sisteminizi tekrar yenilemek zorunda kalmazsınız.

 

 

Hangi sıklıkta sisteme erişmek zorundayım?

Bu sistem günlük olarak kullanacağınız bir şey mi yoksa daha az sıklıkla kullanacağınız bir şey mi? Açık çerçeveli duvara montajlı raflar hızlı ve kolay erişim için mükemmel tercihtir. Diğer yandan , sisteme sık sık erişmeyecekseniz bir tavan kutusu kullanmayı secebilirsiniz.

 

 

Kullanacağım ağ ne tür bir odada olacak?

Ortam , is yapmaya yarayan bir calışma alanı mı yoksa yoksa sert bir cevre mı? Buna gore , aynı zamanda hırsızlığa ve şiddete karşı koruma sağlamada etkili olan FSR Çekirdek Üst Raflı Duvar Montaj Muhafazası gibi endüstriyel modelleri de inceleyebilirsiniz. Küçük bir ofis gibi bir alanda yada erişimi sınırlı olan bir evde ise güvenliğin bir endişe olması gereksizdir.

 

 

Tam anlamıyla bir gizlenme mi istiyorsun veya istemiyor musun?

Endüstriyel olan bir iş alanında kablolarınızın tamamen gizlenmesi onların düzenlenmesinden daha büyük bir sorun olmayabilir. Ancak, özel organizasyonlar gibi etkinlikler için kullanılan bir odada kablo organizasyonuna ihtiyacınız var ise, düzgün ve temiz bir raf veya tavan dolabına sahip olmak çok önemlidir. Bu durumda iseniz, geniş depolama alanına sahip ve temiz görünümlü projektör desteği sağlayan  Wiremold Evolution Series Ceiling Box'i deneyebilirsiniz.

 

Ağa kimler erişecek?

 

Alışveriş yaptığınız ortama bağlı olarak, biriminizin karmaşıklığını düşünün ve en iyi şekilde onu kullanacak kişi için nasıl yapabileceğinizi öğrenin. Sunduğumuz ürünler arasında çeşitli uygulamalar için duvara monte kilitlenebilir dolaplar da var. FSR iPad Duvar Muhafazası gibi daha az teknik gerektiren basit sistemler sayesinde, birden fazla kisi kendilerini tehlikeye atmadan erişim saglayabilirler. Bu tür modeller ev sineması kontrolleri ve bunun gibi diğer küçük ölçekli işler için idealdir.

 

İhtiyaçlarınızı şimdiki zamanın ötesinde düşünmek ürünleri satın aldıktan hemen sonra rafı veya kabini geri getirme veya daha büyüğü ile değiştirme ihtiyaclarını ortadan kaldıracaktır. Cableorganizer.com'un sahip olduğu duvar montajlı raf ve tavan dolabı ile alakalı geniş seçenekleri sayesinde, ihtiyacınıza tam olarak uyan bir ürün bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, personelimiz göreve hazır ve kurulum ve kullanım boyunca sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyar.