GRL Teknoloji Tic. Ltd. Şti. | Teknolojide Çözüm Ortağınız.

 • Adres
  Halil Rıfat Paşa Mh Perpa Tc. Mrk.
  A Blok Kat 9 No 1147
  Şişli / İstanbul
 • Çalışma Saatlerimiz
  Haftaiçi - Sat: 09.00 to 18.30
 • E-Posta
  info@grlteknoloji.com

 

 

İş Donanıma Gelince Zihninizi Açık Tutun

 

Açık çerçeve rafları parçalarının cogu açıkta olduğu icin genellikle yüksek seviyede koruma gerektirmeyen uygulamalarda kullanılır. Bununla beraber kilitli ve tamamen kapalı bir kabine kıyasla daha kolay erişilebilirlikleri vardır.

 

Ağ bileşenleriniz, laboratuvar ve iletişim ekipmanlarınız veya iş istasyonunuzdaki diğer donanımlar için açık çerçeve rafları sizin icin biçilmiş kaftan olabilir. Tam ölcülerde iki ve dört raf içeren ürün seçeneklerimiz mevcut olmakla birlikte sahip olduklarımız tum bunlardan çok daha fazladır. 

Dar alanlar için, sık sık ayarlamalara dayanıklı sürgülü ve duvara monte edilmiş raflarımız var. Ayrıca yeniden dizayn edilmesi veya genişletilmesi gereken alanlar için üretilmiş olan modüler rafları da sunuyoruz. İhtiyacınız ne olursa olsun size uygun bir açık çerçeve çözümümüz olduğundan eminiz.

 

 

Bilgisayar Dolaplarının Açık Rafları İçin Üç Onemli Sebep

 

Bilgisayar dolabı rafları ağ donanım parcalarını korumak için oldukça önemlidir. Açık raflar size kolay erişim saglar. Açık raflar adından da anlaşılacağı üzere çok yüksek seviyede koruma gerektirmeyen parcalar için harikadır. Sunucunuzu koymak için tonlarca avantajı vardır. Başlıca üç avantajına bakalım..

Açık Raflı Bilgisayar Kabinine Sahip Olmanın En Önemli Sebepleri

 

 

 1. Kolay erişim.Açık bir rafın en büyük faydaları; ağınıza erişimin tehlikeli olmamasını saglamak , laboratuvarlar, iletişim ekipmanları , iş istasyonu donanımları ya da sıkça erişilmesi gereken diğer şeyler için ideal olmasıdır. Tam boylarda ve dörtlü raflar dahil olmak üzere seçebileceğiniz bir suru farklı tipte raf vardır. Bazı modeller dışarıya doğru çekilir veya bazıları duvara monte edilirken, bazıları da modüler raflardır.
 2. Kolay bakım. Açık bir rafın yararı, erişilebilirliğe açık iken diğer yandan düzen sağlamasıdır. Açıkçası  kablo düzenlemede uzmanlaştık ve karışık kabloların veya tellerin hem başinizi ağrıtabileceğini hem de ağın kendisine zarar verebileceğinin farkındayız. Düzgün yerleştirilmeyen ve düzenlenmeyen kablolar şüphesiz ki daha kısa bir ömre sahip olacaktır.
 3. Daha iyi performans. Sunucuların düzgün çalışabilmesi için iyi bir hava akışına ve organizasyona gerek vardır. Aşırı ısınma tüm ağınızı yok edebilir. Bunu önlemek için açık raflar sistemi taşıyacak ana yapıyı ve yeterli hava akışını saglar. Sunucunuzun güvenli bir yerde durması da çok önemlidir. Örneğin, sunucunuz masada veya yerde durduğunda kolayca devrilebilir veya hareket ettirilebilir, bu nedenle parçaları veya tamamı yerinden düşebilir. Açık raflar herhangi bir şey için endişelenmenize gerek kalmadan icine koyduğunuz seyleri yerinde tutar.

 

 

Ağ sunucunuz için açık çerçeve rafları en ideal çözümdür. grlteknoloji.com sitesi açık çerçeve rafları ve açık duvar montaj raf çeşitlerinde çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Herhangi bir konuda sorunuz var ise bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!